שעמום בזוגיות

אחת הבעיות הנפוצות ביותר שעולות במערכות יחסים ארוכות טווח היא שעמום ומיאוס. בני הזוג נמצאים הרבה זמן ביחד, הם כבר יודעים הכל אחד על השנייה ואין את הסקרנות והמסתורין של ההתחלה. האינטראקציה ביניהם מצטמצמת לעניינים לוגיסטיים הקשורים לניהול הבית וגידול הילדים ונוצרת תחושה של שעמום בזוגיות. כיצד ניתן להתגבר על זה?

לדבר על זה
לבעיות מהסוג הזה יש שני ממדים: הבעיה עצמה והתקשורת סביב הבעיה. לעיתים אחד מבני הזוג או שניהם חווים מצב נורמטיבי כמצב בעייתי עקב חששות שונים או חוסר ביטחון. במקרים אחרים אחד או שניים מבני הזוג בתחושות של ריקנות או ירידת מתח. את שני המצבים הללו ניתן לפתור בקלות על ידי שיחה על הדברים. מספיק שצד אחד יציף את תחושותיו בצורה רגועה ונעימה וברוב המקרים הצד השני ייפתח ביחס ישר לכך וידע להכיל ולהרגיע. זה בדרך כלל יפתור את הבעיה. אלא שמה שקורה בהרבה מקרים הוא שצד אחד מפחד להיתפס על ידי הצד השני כחלש או מתלונן ואי לכך הוא מחניק את רגשותיו ולא מציף אותם. רגשות שמבקש אדם "לטאטא מתחת לשטיח" אינם נעלמים. ברוב המקרים הרגשות הללו שמבקשים ביטוי והכרה ומקבלים הרחקה והתעלמות רק מתעצמים עד שלבסוף מגיעים למצבים כמו "פיצוץ" במערכת יחסים או משבר עמוק. לעיתים זה יכול להרחיק לכת אפילו עד כדי מצב שאחד מבני הזוג פשוט קם ומבקש גט או מבקש להיפרד "בהפתעה גמורה". לו בני הזוג היו אוזרים את האומץ ופשוט מציפים את הדברים, יתכן וה"זבוב" לא היה הופך ל"פיל" והדברים הו נפתרים בפשטות רבה כמו בדוגמא שלמעלה.

למנוע שעמום בזוגיות
אז הבנו שתקשורת היא הכרחית ואסור לשמור בבטן. מה עוד אפשר לעשות?
כדאי לסגל ריטואל או אי אילו ריטואלים שישמרו על הגחלת בין בני הזוג חמה ומחממת. ריטואל שגור בין בני זוג הוא למשל ערב אחד בשבוע שמוקדש רק לבני הזוג. בלי ילדים, בלי חברים, בלי משפחה, רק בני הזוג בבית או מחוץ לבית. זה לא חייב להצריך השקעה גרנדיוזית. הפוקוס הוא על להיות ביחד באמת מבלי הסחות ורעשים. אפילו ערב סרט ופיצה מול הטלוויזיה בפיג'מה או נסיעה ארוכה ברכב למקום לא שגרתי יכולות להיות שוברות שגרה. התמדה ועקביות בריטואל יחזירו עניין, אמון ורעננות לזוגיות. עצם הדבקות בריטואל היא לבדה מייצרת שינוי חיובי.

אם אתם מרגישים תסכול או מועקה וזקוקים להכוונה עזרה או יעוץ, אני כאן בשבילכם. שמי מירי קדמן, פסיכולוגית ומטפלת בעלת ניסיון רב בטיפול זוגי משפחתי ופרטני. אשמח לעזור בכל קונסטלציה שתתאים לכם וביחד נחזיר את הביטחון והשמחה לחייכם. חייגו אליי כעת ל 052-2331225 וקראו עוד עליי ועל השירותים שלי באתר.

השאירו פרטים ואצור קשר בהקדם

שינוי גודל גופנים