משבר בזוגיות

מהו משבר בזוגיות? מה גורם למשבר בזוגיות? האם יש גורמים המאיצים משבר?

האם המשבר קשור ליחסים בני הזוג או לגורמים שמחוץ לזוגיות?

אם אחד מבני הזוג עובר משבר אישי האם זה ישפיע על הזוגיות?

כשמדברים על משבר בזוגיות אנו מניחים שהזוג חי טוב תקופה מסוימת, ומצא עצמו נקלע למצב בו משהו השתבש והוא לא כתמול שלשום. לרב, כשזוגות המגיעים לטיפול מתלוננים על משבר חשוב לבדוק ממתי המשבר, שכן ברור ש "משהו" קרה באותו זמן, שהדברים התחילו להשתבש.

לעתים נשמע על זוג טרי שתינוק חדש נכנס לתמונה ומשנה את המערכת שהכירו. הם כבר לא רק זוג. התינוק הרך שהביא אתו הרבה אושר ושמחה, מחייב את בני הזוג לפנות זמן, אנרגיה פיסית ונפשית לטובת הרך הנולד, מה שמביא בתורו לעתים מתח או אי הסכמה לגבי חלוקת התפקידים. סוגיות הקשורות לתפיסת עולם בנוגע לחינוך הילד ועוד.

לעיתים פיטורין מהעבודה של אחד מבני הזוג מביא למשבר , המציאות מתחילה להשתנות, רמת ההוצאות לא השתנתה, אבל, עכשיו אולי צריך להצטמצם בהוצאות עד ששוב, תהיה עבודה והכנסה שהתרגלו אליה. לחץ כלכלי לאורך זמן מעורר גם חששות, חוסר בטחון, תסכול, וכל אלה עלולים להשפיע גם על היחסים בין בני הזוג שהפיטורין הוציאו אותם מהסטטוס קוו שהכירו.

בכל אחד מהמקרים, הטוב (תינוק), והרע (פיטורין), הזוג מוצא עצמו במצב שהוא נדרש להתמודד עם מצב חדש הדורש פתרון בונה. חלק גדול מהפונים לטיפול זוגי מגיעים כשאין בידם את הכלים לשוחח ולפתור את הבעיות מתוך עמדה של שותפים הערבים זה לזה והם מהר מאד נכנסים למאבקי כח, כעסים, עלבונות, מריבות, שלא רק שלא פותרים את הבעיה, עם הזמן נוצר ריחוק, ניכור, נתק ורצון לברוח אחד מהשני.

ישנם גורמים רבים למשבר בזוגיות, אולם, יש מכנה משותף לכולם. בדרך כלל נקלעים לבעיה ולא יודעים את לפתור אותה. לא יודעים איך להציג לשני, מה קשה, בלי לפגוע בשני (האשמות). לא יודעים לשלוט בכעס, לא יודיעם איך להגיע להסכמה והבנה שכל אחד מבני הזוג רגיש שגם אם ויתר במשהו, הוא גם הרוויח מזה.

בטיפול זוגי אנו מזהים מה הבעיה ומקבלים כלים להתמודדות בריאה ובונה עם מה שהוא חלק בלתי נפרד מהחיים הזוגיים. קונפליקטים לעולם לא ייעלמו, הם רק ינוהלו בצורה טובה יותר עם מינימום נזקים.

נקלעתם לתוך משבר בזוגיות ? אתם נמצאים במבוי סתום בקשר וזקוקים לצד שלישי מקצועי בסיוע לפתרון המשבר ? מירי קדמן, פסיכולוגית ומטפלת זוגית ומשפחתית, מביאה עמה ניסיון רב שנים וגישה ייחודית לפתרון משברים בזוגיות. אתם מוזמנים לפנות לשיחת היכרות בטלפון 052-2331225

השאירו פרטים ואצור קשר בהקדם

שינוי גודל גופנים